Шум у вусі (тинитус). Діагностика та терапія в клініці Інфотон

iшум у вусіЯкщо у Вас виник і не проходить протягом дня шум у вусі (або дзвін, гул в обох вухах) необхідно звернутися за первинною консультацією до ЛОР-лікаря та невролога. Медичний центр Інфотон у Києві спеціалізується на вирішенні таких проблем.

Лор лікар огляне Вас, звертаючи увагу при шумі у вухах на наявність сірчаних пробок, потрапляння в слуховий прохід сторонніх предметів, наявність запальних процесів або пошкоджень вушного проходу, набряклості алергічного характеру. Потім призначається обстеження слуху (аудіометрія, імпедансометрія, КСВП). За результатами діагностики слуху визначають наявність або відсутність гострого невриту слухового нерва і призначають медикаментозне лікування. Якщо гострий неврит слухового нерву не виявлено, слід шукати інші причини постійного шуму або дзвону у вухах. Потрібно звернутися до невролога для того, щоб виключити судинну або пухлинну патологію головного мозку.

Неврологу знадобиться мати результати дуплексного сканування судин головного мозку з функціональними пробами (УЗД, яке дозволить уточнити функціональні зміни в кровотоці мозку) і МРТ головного мозку з МРТ реконструкцією судин голови (загальна картина судин мозку). МРТ-реконструкція судин голови-вкрай важливе дослідження для виключення аневризм і вроджених судинних змін. МРТ реконструкція судин голови та УЗД судин голови – два різних види досліджень, які доповнюють один одного, а не дублюють. МРТ головного мозку покаже, чи немає пухлини головного мозку, невриноми слухового нерва або ділянок ішемії (інсульт), які зачіпають слуховий аналізатор і можуть привести до появи шуму у вусі або голові.

Як лікувати шум у вухах? За наявності судинної патології використовують препарати, що покращують кровотік в судинах мозку і вуха. Ефект можна швидко отримати методом вибіркового впливу. Застосування препаратів дозволяє в найкоротший термін відновити мікроциркуляцію крові в судинах внутрішнього вуха, в самому слуховому нерві і головному мозку. Отриманий позитивний ефект служить підтвердженням судинної причини розвитку невриту слухового нерву. У разі, якщо після процедури або серії процедур зникає шум – це буде свідчити про спазм дрібних судин головного мозку.

Якщо медикаментозне лікування не призводить до повного зникнення тиннитусу, то застосовується звукова терапія “Phonak tinnitus balance”, яку проводять відповідні фахівці.

Терапія складається з серії сеансів в клініці, а потім самостійно, за запропонованою фахівцем програмою.