Що таке аудіограма?

Аудіограма є графічним відображенням гостроти вашого слуху. Під час тестування на аудіометрі ваш слух перевіряється на різних частотах. Результати презентуються у вигляді графіка — характерної кривої.

В медичному центрі «Інфотон» під час аудіометричного обстеження виконується вимірювання як повітряної, так і кісткової провідності, а також тестується разбірливість мови у паціента. Всі ці данні графічно відображаються на аудіограмі, що роздруковується та видається пацієнту.

Без кривої кісткової провідності та даних розбірливості мови підбір слухового апарату може бути більш складним, а обстеження вважається неповним, не дозволяє  у повному обсязі оцінити стан слухового органу пацієнта.

Тональная аудиограмма - правое и левое ухо, отображает уровень проводимости по воздуху.
Тональна аудіограма — праве та ліве вухо, відображає рівень провідності по повітрю.

Аудіограма (тестування слуху) проводиться у звукоізольованійій кабіні. У навушниках пацієнт чує тільки звукові сигнали, що подаються приладом, на які він реагує натисканням кнопки.

Частоти

На горизонтальній вісі знизу відмічена частота звуку. Низкі частоти (наприклад, звук двигуна) росташовані в крайньому лівому куті, високочастотні звуки (наприклад, співи птахів) – в крайньом правому куті.

Рівень гучності

На вертикальній вісі позначається рівень гучності на відповідній частоті, від тихої (зверху) до гучної (знизу). Значення наведені в децибелах (скорочено дБ). Здорове людське вухо починає сприймати звуки з 0 дБ та досягає больового порогу на 110 дБ.

Аудіограма дітям

Аудіометрія може проводиться в ігровій формі. Враховуючи, що в цей час вимагається певне інтелектуальне навантаження, треба мати на увазі, що і результат не завжди досягається. Деякі діти потребують більше часу та попередньої підготовки. Під час ігрової аудіметрії дитина має виконувати ігрову дію у відповідь на почутий звуковий сигнал (наприклад складати кільце пірамідки) Частіше за  все у віці 3,5 — 4 років діти успішно виконуютьт такі завдання. Якщо ж ні, то проводиться об*єктивна комп»ютерна діагностика (КСВП, ОАЭ)